ISKCON Croatia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neutralnost ili kako biti Švicarac u Hrvatskoj

2 posters

Go down

Neutralnost ili kako biti Švicarac u Hrvatskoj Empty Neutralnost ili kako biti Švicarac u Hrvatskoj

Postaj  Sunandana das sub lis 31, 2009 5:14 pm

Drage Bhakte Hare Kršna,molim vas primite moje najponiznije i najdublje poštovanje,sva slava HDG Srila Prabhupadu!
Koliko god da sam mogao vizualizirati stav Karlovačke yatre i Riječkog centra,nisam nikako uspio vidjeti sebe kao neutralnu osobu.Malo sam se čak i naljutio kad je pismo Karlovčana završilo,oni koji su apolitični i žele slijediti HDG Srila Prabhupada su dobrodošli u njihiv hram(ispada kao da team Interna istraga i istomišljenici su političari i u totalnoj mayi,te da ne služe HDG SP kao takovog),a ostali kojima je politika na drugom mjestu ali su uključili svoj mozak,su Vaišnavski SDP(hiperbola-preneseno značenje) u najmanju ruku,te ne mogu kročiti tamo.Nisu apolitični i STOP posjeti njihovom hramu.
Ne mogu prihvatiti neke stvari,razumjeti da,ali da me netko proglasi političnim i apolitičnim je u najmanju ruku kontra našeg propovijedanja,jer ljudima stavljamo obilježja bez pravog uporišta,znači i to je čin nasilja(kakvog ne ulazim u srž).Nespretna je stvar ako želimo interpretirati većinu Vaišnava koja isto ili slično razmišlja te ih svrstati sve u isti koš,da je to pismo došlo od nekog drugog već iz Karlovačke yatre,ja ne bih puno gledao u dubiozu,ali bhakte koji su tamo su dosta trenirani i znaju indukciju šastra.Ispada da se ništa nije desilo i da je sva ova stvar sa Istragama nečiji hir,a mislim da nije i da je jednostavno prekršen bar jedan od ISKCON-ovih zakona,ako ne i više.
Pismo Sundaranade prabhua je po meni jako zrelo promišljanje,zrele osobe i ne dvojim da ima dosta istomišljenika i mislim da je vrlo korektno napisano,te stoga uzimam za shodno složiti se sa istim,ali bih isto tako htio zadovoljiti i ukus neutralnosti,ali mislim da u ovom svemu nitko nije neutralan.Isto traženje sankcija za osobe koje su povukle pitanje istrage o transparentnosti financijskog poslovanja i djelovanja VVZ HR,nema veze sa neutralnošću već stavlja pošiljaoca/e na mjesto uzimanja strane i zauzimanja stava,znači nisi neutralan kad predlažeš sankcije.Sve u svemu ima par stvari koje su nespretno interpretirane ili zbog neutralnosti ili zbog nečeg drugog ali su izašle u javnost.Ne želim se obrušiti na nikog i jednostavno ne želim se identificirati ni sa kaznama,suspenzijama,mobinzima,prozivanjima,privatiziranjima,vrijeđanjima,neukusom,nepristojnošću,propovijedanjem novog tipa, ni sa bilo čime što je kontra Šastričkih uvjerenja i indukcija HDG SP (pri spominjanju gore navedenih stvari nisam nikog stavio u kontekst da to i radi već hipotetički pisano)!
Stoga da zaključim pozdravljam vas sve i nadam se da nikog nisam uvrijedio te da ću imati prilike ponaosob svakom bhakti u HR yatri,tražiti oprost za moje uvrede nanesene svima,dandavats and pranams vaš sluga
Sunandana.

Sunandana das

Broj postova : 35
Join date : 16.08.2009
Age : 64
Lokacija : Split i Lička Jesenica

[Vrh] Go down

Neutralnost ili kako biti Švicarac u Hrvatskoj Empty Re: Neutralnost ili kako biti Švicarac u Hrvatskoj

Postaj  Ferdo pon stu 02, 2009 2:14 pm

Jel mi moze netko poslati ta pisma?
Ferdo
Ferdo

Broj postova : 32
Join date : 21.08.2009
Age : 59
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.